Międzyuczelniana Konferencja Metrologów 2020 

7-9 września 2020r.
Podlesice k. Zawiercia

 

Konferencja MKM 2020 odbędzie się w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Hotelu Ostaniec. Jest to nowoczesny obiekt usytuowany w otoczeniu pięknej Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, w pobliżu w miejscowości Kroczyce.

 

Hotel Ostaniec oferuje m.in. szeroki wybór udogodnień, w tym centrum odnowy biologicznej, park linowy, wypożyczalnię rowerów oraz zewnętrzny basen rekreacyjny.

 

Adres hotelu:

ul. Podlesice 82,

42-425 Kroczyce, Polska

Mapa dojazdu:

 

Jura Krakowsko-Częstochowska rozciąga się w Polsce południowej, od Częstochowy i Mstowa na północy, przez Ogrodzieniec aż po Kraków. Jest to przepiękna kraina o urozmaiconym krajobrazie, bogata w zabytki architektury, cenna przyrodniczo i niezwykle atrakcyjna zarówno dla rodzinnej rekreacji, jak i miłośników sportów ekstremalnych. Potoczne określenie tego malowniczego zakątka - Jura, pochodzi od nazwy okresu jurajskiego ery mezozoicznej, kiedy to osadziła się większość skał budujących ten region – charakterystycznych ostańców skalnych.

 

Najbardziej charakterystyczne elementy krajobrazu Jury to warownie, w większości wybudowane w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Obecnie zwykle są to pozostałe po nich ruiny bądź fragmenty zamków, przysiadłe na jurajskich wzgórzach niczym orle gniazda, stąd nazwa głównego czerwonego szlaku wiodącego poprzez Jurę od zamku do zamku - Szlak Orlich Gniazd. Perełki wśród zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, Zamek Bobolice, Zamek w Ojcowie, Zamek Pieskowa Skała oraz Wawel.